Satış Hattı +90 216 669 09 02 & +90 212 238 75 81 ArapçaİngilizceTürkçe

Hakkımızda

Firmamız 1989 yılından beri” Motor Contaları”,”Lastik ve Keçe İmalatı” konusunda hizmet vermektedir.

Birlik  Conta  Ürünleri, dünya  pazarında  ve  iç  piyasada  ihtiyaç duyulan “Kaliteli Ürün” ihtiyaç ve anlayışına uygun bir biçimde üretilir. İmalat prensibimiz kesinlikle“Kaliteli ürün” anlayışına dayanır.

EN ISO 9001:2008 güvencesi ile çalışmalarımıza müşteri memnuniyeti prensibiyle devam ediyoruz. Otomotiv sektörüne kataloğumumuzda da göreceğiniz üzere çok çeşitli motorların silindir kapak, karter, üst kapak, emme manifolt, ekzost manifolt, takım conta gibi bir çok çeşit yapmaktayız. Bunlar için metal, klingrit, contalık özel kağıtlar, kauçuk gibi materyaller kullanıyoruz.

Otomotivin dışında da diğer çeşit contaları da üretmekteyiz. Contayı üretimine önce ihtiyaca göre materyalleri belirleyip üretimi yapıyoruz. Üretimde  kullandığımız makineler ile yapabileceğimiz yedek parçalarda çeşitlerimizde  yer alıyor. Ve birçok çeşidimiz mevcuttur.

Genel üretim yöntemlerimiz
-Metal kesme sıvamalar
-kauçuk enjeksiyon
-metal enjeksiyon
-plastik enjeksiyon
-talaşlı imalatlar

Üretim akışımıza tasarım ile başlıyoruz. Teknik resimleri çizilen ürünlerin kullanıldığı yere göre malzeme seçimleri yapılır. Çalışma sıcaklığı, içinde bulunduğu sıvı veya gaz, etkisinde kaldığı basınçlar, sürtünmeler, uygulanan kuvvetler , takıldığı yerde sıkıştırılabilirliği, kullanıldığı yüzey gibi parametreler kullanılacak malzemeyi ve tasarımı şekillendirir. Bu aşamadan sonra ürünün üretim yöntemleri belirlenir.

Üretim yöntemine göre gerekli olan kalıplar için iş kalıphaneye yönlendirilir. Kalıphanemizde cnc tel erozyon, cnc dik işleme, geleneksel frezeler tornalar taşlama gibi makinelerle çalışıyoruz. CAD CAM çalışmaları yapılan ürünlerin kalıpları tasarımları yapılarak kalıplamaya hazırlanır. Gereken tezgahlar belirlenerek işlenmeye başlanır.. Toplanan kalıpların denemeleri yapılarak ve ürünler kontrol edilerek çalıştırılan kalıplar imalata teslim edilir. 

  
     
Kalıphanemizde üretimini yaptığımız ürünlerin kalıpları yapılabilmektedir. Bunlar metel kesme sıvama kauçuk plastik metal enjeksiyon kalıplarıdır. Ayrıca makinelerimize uygun olan talaşlı imalat işlerini de kalıphanede yapmaktayız.

Ürün kalıpları üretim planına göre preslere , kauçuk bölüme veya fasonculara gönderilir. üretimleri yapılır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi makineların daha karmaşık contalara ihtiyacını gerektiriyor. Bunlar değişik materyallerin birleştirilmesi şeklinde olmaktadır. En çok kullanılanlar bu komposit ürünler metal-klıngrit, metal-kauçuk, metal-klingrit-kauçuk şeklindedir. Bu ürünler üretim planına göre pres montaj veya kauçuk enjeksiyonda üretilir.

Kauçuk bölümünde kesilen metaller önce temizlenir veya kumlanır. Birleşim yüzeylerine kulanılacak kauçuğa uygun yapıştırıcılar uygulanarak enjeksiyona alınır. Kauçuk olarak nitril (NBR) , silikon(WMQ), Akrilik (ACM) ve viton kullanmaktayız. Enjeksiyon preste vulkanize edilen ürünler temizlenerek yüzey kaplamaları yapılır.

Paketleme bölümüne üretimden gelen ürünler siparişe göre tek bir ürün şeklinde oldugu gibi geniş kütüphanemiz sayesinde takım conta olarak hazırlanır kalite kontrolleri yapılarak teslim edilir.

Firmamız elindeki olanaklar ile üretimimizi sürekli olarak yenilemekte ve yeni ürünleri üretime almak için çalışmaktadır. Yıllık planlarımız dahilinde ürün geliştirmeye devam etmekteyiz. Müşterilerimizin özel üretimlerine de tasarım ve üretim desteği vermekten de memnunuz.

Firmamızdan istediğiniz ürünlerin modelini belirterek veya kataloğumuzdan bulabileceğiniz birlik numaraları ile talep edebilirsiniz, en kısa sürede ilgili departmanımız size dönecektir.

Sağlık ve başarı dileklerimizle….